Wybór ,,wolskiego kota” i najstarszy kot w zoo

Posted on Lut 18 2021 - 7:07am by admin

W środę obchodzony był Światowy Dzień Kota. Wola Mieszkańców ogłasza w związku z nim konkurs, a warszawskie zoo przypomina, że najstarszym kotowatym w ogrodzie jest jaguar Kali, najmłodszą kotowatą irbisica Layla.

Irbis, fot. Pixabay Falco, zdj. ilustr.

,,Z okazji Światowego Dnia Kota tradycyjnie ogłaszamy konkurs na Najbardziej Wolskiego Kota” – ogłosiła Wola Mieszkańców. Zgłoszenia można przesyłać w komentarzach na Facebooku wolskiej organizacji, dopisując imię kota oraz rejon w którym mieszka (np. Papaja z Muranowa lub Marcel z ul. Rabsztyńskiej). ,,Spośród nadesłanych zdjęć zwycięzcy zostaną wybrani w dwóch kategoriach: nagroda internautów (za zdjęcia, które otrzymają najwięcej lików) oraz nagroda jury, przyznana przez reprezentantów organizatorów” – zapowiadają organizatorzy.

Z kolei w warszawskim zoo można zobaczyć siedem gatunków kotowatych – poinformował z Dniu Kota Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie. „Najstarszym przedstawicielem jest jaguar Kali, który w tym roku będzie świętował 21 urodziny. Najmłodsza kocia piękność to z kolei irbisica Layla vel Larwa. Skończyła siedem miesięcy. Niestety aż cztery spośród siedmiu prezentowanych przez nas gatunków, w naturze zagrożonych jest wyginięciem. Najgorzej wygląda sytuacja tygrysa sumatrzańskiego, który ma status CR (krytycznie zagrożony)” – opisują pracownicy zoo.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response