Zmiany w ratuszu. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski POPRZESTAWIAŁ wiceprezydentów

Posted on Lut 7 2021 - 12:42am by admin

Prezydent Rafał Trzaskowski zmienił kompetencje swoich zastępców i dyrektorów oraz koordynatorów. Wiceprezydent Aldonie Machnowskiej-Górze odebrał nadzór nad Biurem Marketingu Miasta. Biuro to będzie bezpośrednio podlegać prezydentowi stolicy. Biuro Geodezji i Katastru będzie teraz podlegać wiceprezydentowi Robertowi Soszyńskiemu. Zaś wiceprezydentowi Michałowi Olszewskiemu będzie podlegać Biuro Polityki Mobilności i Transportu. Biuro to do tej pory nadzorował wiceprezydent Robert Soszyński.

fot. Adrian Grycuk/WIkipedia Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Odebranie Biura Polityki Mobilności Soszyńskiemu, bardzo ucieszyło stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, które nie szczędziło krytyki zastępcy Rafała Trzaskowskiego:  „Presja ma sens! Po wielu katastrofalnych decyzjach i miesiącach m.in. naszych apeli, Prezydent Rafał Trzaskowski wreszcie odebrał swojemu betonowemu zastępcy, Robertowi Soszyńskiemu, nadzór nad kluczowym dla transportu urzędem – Biurem Polityki Mobilności i Transportu. Czy to przyniesie realne zmiany w polityce miasta? Czy wreszcie projekty zwiększające bezpieczeństwo pieszych i likwidujące bariery przestaną być miesiącami blokowane? Nie ma takiej pewności (…) Wierzymy jednak, że gorzej niż za Soszyńskiego być nie może. I czekamy na pierwsze decyzje – one pokażą, czy to tylko roszada, czy prawdziwe nowe otwarcie” – pisze organizacja na swoim profilu na FB. Jednak wiele wskazuje na to, że nie jest to zmiana wywołana oburzeniem działaniami wiceprezydenta Soszyńskiego, a chęcią wzmodnienia pozycji Rafała Trzaskowskiego w Platformie Obywatelskiej: „Okrojenie jego (Soszyńskiego – red.) kompetencji i wzmocnienie Olszewskiego, który nie należy do partii, to kolejny ruch Trzaskowskiego dystansujący go od Platformy. Jesienią, po zdymisjonowaniu wiceprezydenta Pawła Rabieja, odrzucił propozycję partii, by na to stanowisko wywindować Włodzimierza Karpińskiego, byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL. Trzaskowski dał ten fotel Aldonie Machnowskiej, swojej bliskiej współpracowniczce. Kolejna roszada w ratuszu może więc świadczyć o tym, że ekipa Trzaskowskiego powoli szykuje się już do kolejnych wyborów” – napisała „Gazeta Wyborcza”.

(źródło: NTW, MJN Facebook, Warszawski Serwis Prasowy, „GW”)

 

 

Leave A Response