Wcześniejsze wybory, czy nowy premier?

Posted on Lut 1 2021 - 2:32am by admin

Sejm RP zdj. ilustr. fot. KPalion/Wikipedia By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

Nastroje są napięte, protesty przedsiębiorców tylko je nasiliły, więc w politycznych kuluarach huczy od plotek o zmianach na szczycie władzy – kolejnej rekonstrukcji rządu, a być może zmianie premiera. Mateusza Morawieckiego miałby zastąpić prezes Orlenu Daniel Obajtek albo szef MON Mariusz Błaszczak. Nie brak też rozważań na temat wcześniejszych wyborów do Sejmu. Planowo głosowanie odbędzie się dopiero w 2023 roku. 

Daniel Obajtek to szef Orlenu, który ostatnio kupił niemiecki koncern Polskapress i należące do niego dzienniki i portale regionalne. Prezesa Orlenu chwalił ostatnio prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Nie brak też jednak głosów, że tak naprawdę wszystko jest jedynie celowo rozpuszczoną plotką, a premier Morawiecki wciąż cieszy się zaufaniem prezesa PiS. Bardziej prawdopodobne są za to wybory. W sondażach  PiS notuje w ostatnim czasie powolny spadek, zaś  zsumowane poparcie daje przewagę opozycji. W tym momencie jest ona jednak słaba i rozbita, a PiS wciąż prowadzi więc wcześniejsze wybory mogą byc na rękę partii rządzącej. Jednak pamiętać należy, że poprzedni taki ruch zakończył się, mimo prowadzenia we wcześniejszych sondażach porażką PiS i wcześniejszymi wyborami. (az)

Leave A Response