Oferty na skrzyżowanie Wilanowskiej i Kosiarzy

Posted on Sty 18 2021 - 12:07am by admin

fot. ZDM

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na przebudowę skrzyżowania al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy w celu włączenia do niego ul. Sarmackiej. „Nad jej przedłużeniem już pracuje deweloper. Dzięki inwestycji powstanie nowe połączenie z miasteczkiem Wilanów. Tym samym dojazd do al. Wilanowskiej z tego miejsca znacznie się skróci” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Wykonawca przebuduje sygnalizację świetlną. Przygotuje ją do podpięcia przedłużonej ul. Sarmackiej. Światła staną się nowocześniejsze – będą działać w akomodacji i zostaną wyposażone w detekcję ruchu. Skrzyżowanie będzie miało osygnalizowane przejścia dla pieszych z każdej strony – dziś zebry brakuje od wschodu, a od południa nie ma przez co przechodzić. Każde z nich będzie miało pośrodku azyl, zostanie wyposażone w płyty z wypustkami dla osób niedowidzących.

Na skrzyżowaniu z al. Wilanowskiej w ul. Sarmacką i z ul. Sarmackiej w al. Wilanowską będzie można skręcić w każdej relacji – zostaną wyznaczone dodatkowe pasy do skrętu. Zachodnią stroną skrzyżowania będzie poprowadzona droga rowerowa od ul. Sarmackiej, która połączy się z trasą po północnej stronie al. Wilanowskiej.

(Warszawski Serwis Prasowy, ZDM)

Leave A Response