30 tysięcy chętnych. Warszawska oświata chce się szczepić

Posted on Sty 13 2021 - 12:10am by admin

Kilkadziesiąt tysięcy pracowników warszawskiej oświaty – w tym 20 tysięcy nauczycieli – chce się zaszczepić na koronawirusa SARS-COV-2. Ankietę przeprowadzono we wszystkich 794 placówkach na terenie stolicy – poinformował stołeczny ratusz. Na razie szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia. Natomiast pracownicy oświaty do 15 stycznia będą testowani. Blisko 9 tys. nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkół podstawowych w Warszawie zgłosiło się do bezpłatnego badania na obecność koronawirusa.

fot. Pixabay zdj. ilustr.

Jak przypomina Urząd miasta stołecznego Warszawa, w trwają szczepienia pracowników sektora ochrony zdrowia. 15 stycznia ma się rozpocząć proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19. Zgodnie z wytycznymi rządowymi w kolejnym, I etapie, szczepieniami zostaną objęci: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele, osoby powyżej 60 roku życia w kolejności od najstarszych, poczynając od grupy seniorów 80+. Ratusz przeprowadził ankietę wśród pracowników oświaty. Wzięły w niej udział wszystkie 794 placówki oświatowe w stolicy. Chęć poddania się szczepieniu wyraziło ponad 20 tys. nauczycieli i blisko 9 tys. pracowników administracji i obsługi, czyli odpowiednio 71,05 proc. oraz 65,80 proc. kadry.

Osoby zainteresowane szczepieniem (% nauczycieli, % pracowników administracji i obsługi):

– przedszkola: 68%, 65%

– szkoły podstawowe: 69%, 65%

– licea ogólnokształcące: 79%, 71%

– technika: 75%, 96%

– zespoły szkół: 73%, 70%

– poradnie psychologiczno-pedagogiczne: 75%, 55%

– placówki pozaszkolne: 65%, 57%

– pozostałe: 37%, 59%

 – informuje stołeczny ratusz.

Natomiast w dniach 11-15 stycznia przeprowadzane są testy pracowników placówek oświatowych. Blisko 9 tys. nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkół podstawowych w Warszawie zgłosiło się do bezpłatnego badania na obecność koronawirusa. Akcja testowania potrwa od 11 do 15 stycznia. Udział w badaniach jest dobrowolny. Organizatorem badań przesiewowych jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Warszawie

 (źródło: UM Warszawa,WSSE Warszawa, Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response