W Wigilię brutalnie napadli na taksówkarza. Teraz zostali złapani

Posted on Sty 9 2021 - 1:10am by admin

W Wigilię Bożego Narodzenia dokonali rozboju na warszawskim taksówkarzu. Użyli gazu, wywlekli z auta. Zabrali pieniądze i telefon komórkowy. Chcieli ukraść samochód, ale kierowca skutecznie się obronił. Teraz sprawcy brutalnej napaści wpadli w ręce stróżów prawa – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

fot. Sląska Policja KPP Żywiec

Z ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego z Piaseczna wynika, że do napadu na kierowcę taksówki doszło w wigilijny wieczór po godzinie 17.00. Podczas przejazdu przez miejscowość Złotokłos klienci taksówki zażądali, by ten natychmiast się zatrzymał. Doszło wówczas do napaści, podczas której wobec właściciela samochodu sprawcy użyli gazu, wyciągnęli go z pojazdu i powalili na ziemię. Skradli mu pieniądze i telefon komórkowy. Następnie próbowali skraść mu również citroena. Nie spodziewali się jednak skutecznego, jak się okazało oporu ze strony poszkodowanego – relacjonuje policja.

Kryminalni z Piaseczna ustalili tożsamość napastników, a informacja o prowadzonych poszukiwaniach, została przekazana do wszystkich jednostek policji w całym kraju. Ustalono również ich wizerunek i pojazd, którym się poruszali. Funkcjonariusze wiedzieli już, że ta sama para obywateli Słowacji, którzy od kilku lat mieszkali w Polsce, jest odpowiedzialna za kradzież paliwa w Gołkowie oraz kradzieże sklepowe na terenie Warszawy. Dzięki tym informacjom, policjanci z komisariatu w Węgierskiej Górce zatrzymali podejrzewanego 26- latka oraz 24- letnią kobietę. Stało się to po kolejnym rozboju, którego dokonali na jednej ze stacji paliw już na Śląsku. Oboje próbowali jeszcze uciekać, a następnie wprowadzić śledczych w błąd, co do swojej tożsamości- bezskutecznie. Sąd w Żywcu zastosował 3 miesięczny areszt wobec 26- latka, natomiast sąd w Piasecznie taki sam środek zapobiegawczy zastosował wobec 24- letniej kobiety. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.  

(źródło: policja)

Leave A Response