Kadra po latach zagra na Legii

Posted on Sty 9 2021 - 1:09am by admin

Po dziewięciu latach nieobecności reprezentacja Polski wraca na stadion warszawskiej Legii.  W drugiej kolejce eliminacji mistrzostw Świata  2022 roku w Katarze Biało-Czerwoni podejmą reprezentację Andory. Mecz odbędzie się na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w niedzielę, 28 marca o godzinie 20.45. 

Stadion Wojska Polskiego, jeszcze jako Pepsi Arena fot. Adriam Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38010217

Podopieczni Jerzego Brzęczka w eliminacjach MŚ znaleźli się w grupie ,,I”. Ich rywalami są reprezentacje Anglii, Węgier, Albanii, Andory, San Marino. Zadanie jest trudne, bo bezpośredni awans uzyska tylko zwycięzca grupy, ekipy, które w swych grupach zajmą drugie miejsca zagrają w barażach. Eliminacje startują już w marcu. 25 marca Polacy zagrają na wyjeździe z Węgrami, 28 marca w Warszawie z Andorą, a 31 marca na Wembley w Londynie z Anglią. Mecz z Andorą będzie pierwszym od 9 lat na stadionie Legii. Poprzedni mecz przy Łazienkowskiej kadra rozegrała 9 lat wcześniej, w 2012 roku. Przygotowująca się do mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie reprezentacja Franciszka Smudy podejmowała Andorę w meczu towarzyskim, 2 czerwca 2012 roku. Polacy wygrali 4:0. W ostatnich latach wszystkie mecze w eliminacjach do wielkich imprez Biało-Czerwoni rozgrywali na Stadionie Narodowym. Teraz jednak mieści się tam szpital, a jak zapowiedział PZPN powrót kadry  na Narodowy może nastąpić dopiero po zakończeniu epidemii SARS-COV-2. 

(źródło: NTW, Łączy nas piłka) 

Leave A Response