Niedźwiadek ma rzeźbę, zwierzaki w ZOO szukają rodziców

Posted on Sty 8 2021 - 12:06am by admin

Nowe chodniki, ławki, drzewa, kosze oraz rzeźba niedźwiadka – to część projektu ,,Zielona Oś Ursynowa – nowy park”. Z kolei Miejski Ogród Zoologiczny szuka honorowych rodziców dla swoich podopiecznych. 

fot. ODH

 Jest to kontynuacja projektu „Zielona Oś Ursynowa” zrealizowanego w 2017 r. Wówczas na nieużytkach, na tyłach kościoła przy ul. Dereniowej i bazarku Na Skraju, powstały zielone skwery. Kontynuacją projektu „Zielona Oś Ursynowa – nowy park” jest pas zieleni ciągnący się na południe od ul. Gandhi przez cały Imielin (od ul. Pileckiego, przez okolice ratusza, do ul. Cynamonowej).

Miejski Ogród Zoologiczny poszukuje honorowych rodziców m.in. dla irbisówny Layli i owocożera barwnego (współlokatora myszojelenia Arnolda). „Podobnie jak dla kilku innych naszych zwierzaków, m.in. geparda, surykatek, wydry, kilku kopytnych. Zajrzyjcie na stronę Fundacji Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego Panda i zobaczcie, co trzeba zrobić aby zostać honorowym rodzicem i jakie są przywileje honorowych rodziców” – zachęcają pracownicy zoo.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response