Urzędnicza obietnica: Będziemy pisać zrozumiale

Posted on Sty 7 2021 - 4:05am by admin

W Nowym Roku pada wiele obietnic, podejmujemy postanowienia. Biuro prasowe Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa zapowiada, że będzie pisać prosto i zrozumiale. Już w listopadzie zaczęły być wdrażane nowe zasady komunikacji.

fot. Adrian Grycuk/WIkipedia Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

„Od 5 listopada 2020 r., zgodnie z zarządzeniem Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta m.st. Warszawy używamy prostego języka we wszystkich dokumentach. Urzędnicy dostali poradnik i specjalny słowniczek. Rozpoczęły się też szkolenia pracowników. Na początku był to cykl próbny, w którym zostali przeszkoleni pracownicy Biura Organizacji Urzędu. Następnie w ramach samokształcenia rozpoczęto zajęcia dla wszystkich biur i dzielnic. Niestety, z powodu ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 szkolenia zostały przerwane. W tym roku zostaną one wznowione w wersji online w dwóch wariantach – dla przełożonych (kierownictwo każdej komórki urzędu osobno) oraz dla pracowników – „zapowiadają urzędnicy.

(Warszawski Serwis Prasowy, UM)

Leave A Response