VETURILO. Przetarg rozstrzygnięty

Posted on Sty 6 2021 - 3:24am by admin

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na tymczasowego operatora roweru miejskiego Veturilo. Obsługiwać je będzie firma Nextbike Polska, czyli dotychczasowy operator. Była jedynym uczestnikiem przetargu.

fot. ODH

Umowa z Nextbike wygasła, a przetarg na dostawcę docelowego na kolejne lata nie został rozstrzygnięty. W związku z tym, ZDM wybrał rozwiązanie awaryjne – przetarg na operatora tymczasowego. Tym razem zgłosiła się tylko jedna firma – Nextbike, czyli dotychczasowy operator.

Jak informował ZDM, „obsługę „pomostową” systemu Veturilo wyceniła na 14 mln 284 tys. zł brutto w wariancie podstawowym”. Brakującą sumę zapewnili stołeczni radni. „Dzięki temu rozstrzygnęliśmy przetarg i niebawem podpiszemy umowę z wybranym operatorem na prowadzenie systemu Veturilo w tym roku (w przetargu zastrzegliśmy sobie możliwość opcjonalnego przedłużenia umowy na kolejny sezon).Nowy, tymczasowy operator będzie mógł korzystać z używanego sprzętu” – poinformował ZDM. Kolejny przetarg ma być ogłoszony wiosną 2021 roku. „Liczymy, że do tego czasu sytuacja związana z pandemią uspokoi się na tyle, że pozwoli na wyłonienie wieloletniego operatora Veturilo i usprawnienie systemu” – podał ZDM.

(źródło: ZDM)

 

Leave A Response