Utrudnienia na Górczewskiej, a Tarcze skończyły wydrążenie tunelu metra na Woli

Posted on Sty 6 2021 - 3:26am by admin

Około miesiąca potrwają utrudnienia, obowiązujące od wczoraj na odcinku ulicy Górczewskiej przed wyjazdem z centrum handlowego Wola Park. Z kolei tarcze TBM Krystyna i Elisabetta zakończyły już drążenie tuneli II linii metra na granicy Bemowa i Woli.

fot. ZTM

Od wtorkowego wieczora na krótkim odcinku ulicy Górczewskiej przed wschodnim wyjazdem z centrum handlowego Wola Park (z sygnalizacją świetlną) jest jeden pas ruchu w kierunku Bemowa. Będą z niego wspólnie korzystali kierowcy indywidualni, którzy mogą pojechać tylko do centrum handlowego, a także autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle, które mogą pojechać dalej prosto. Utrudnienia potrwają około miesiąca.

Z kolei tarcze TBM Krystyna i Elisabetta zakończyły już drążenie tuneli II linii metra na granicy Bemowa i Woli. Podczas pracy wydrążyły razem prawie 3 km tuneli, które połączyły budowane stacje C04 „Powstańców Śląskich” i C05 „Ulrychów” ze stacją „Księcia Janusza”. „Nadszedł czas, aby obydwie tarcze opuściły podziemia. Zostaną one wydobyte na powierzchnię z szybu demontażowego zlokalizowanego przy centrum handlowym” – zapowiadają urzędnicy.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response