Mord staruszków na Grochowie. Zleceniodawca z „ożarowskich”

Posted on Gru 31 2020 - 1:26pm by admin

Ta zbrodnia na początku roku wstrząsnęła Warszawą. Starsze małżeństwo z Grochowa zostało bestialsko zamordowane. Teraz policjantom udało się zatrzymać podejrzanych o dokonanie ohydnej zbrodni.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw pracowali nad sprawą zabójstwa starszego małżeństwa z Grochowa od lutego tego roku. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Warszawie. W trakcie pracy operacyjnej policjanci ustalali, kto mógł dopuścić się zbrodni na dwóch starszych osobach. Rozważali wszelkie ewentualności, biorąc pod uwagę zarówno wątek rabunkowy, jak i powiązania rodzinne. Kilka miesięcy ustaleń i weryfikacji doprowadziło ich do rozwiązania sprawy – informuje policja.

fot. Policja

Działania policji zostały przeprowadzone w kilku miejscowościach na terenie garnizonu stołecznego i Pomorza. Zatrzymano kilka osób – zleceniodawcę, wykonawców zbrodni, a także osoby, które pomagały w ukryciu przestępstwa. W Ożarowie Mazowieckim policjanci zatrzymali 53-letniego zleceniodawcę zabójstwa, wcześniej notowanego za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jak informuje policja mężczyzna jest powiązany z grupą przestępczą, tzw. „ożarowską”. Będzie odpowiadał za podżeganie do zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.W Ołtarzewie wpadł  jeden z podejrzanych o zabójstwo, 43-letni mężczyzna, wcześniej notowany za przestępstwa kryminalne. Kolejny podejrzany o zabójstwo został zatrzymany w Wejherowie. To 38-latek, który miał już na swoim koncie konflikty z prawem. Obaj odpowiedzą za zabójstwo. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Jak informuje policja w rękach funkcjonariuszy znalazło się 5 innych osób w wieku od 38 do 51 lat, które mimo posiadania informacji o dokonaniu zabójstwa, nie zawiadomiły o tym organów ścigania. Wszyscy, na wniosek prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem. Jak podaje KSP, funkcjonariusze zabezpieczyli też 5 sztuk broni, w tym broń maszynową typu „Skorpion”, kuszę, gotówkę w kwocie 230 tysięcy Euro oraz 200 tysięcy złotych, kilkaset elementów złotej biżuterii, niewielką ilość narkotyków oraz obraz, najprawdopodobniej pochodzący z kradzieży. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, 25 lat więzienia lub dożywotnie pozbawienie wolności.

(źródło: Policja)

Leave A Response