Był jednym z pierwszych świeckich lektorów, śp. Hubert Jerzy Kaczmarczyk 1951-2020

Posted on Gru 29 2020 - 9:12am by admin

W poniedziałek, 28 grudnia 2020 roku, w wieku 69 lat  odszedł Hubert Jerzy Kaczmarczyk. Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jeden z pierwszych w Polsce świeckich lektorów promowanych w warszawskim Kościele, od przeszło pół wieku ministrant w konkatedrze Matki Boskiej Zwycięskiej – parafii Bożego Ciała na Kamionku, świecki ceremoniarz. Autor książek i artykułów, dziennikarz akredytowany w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej w Rzymie. Znawca historii diecezji Warszawsko-Praskiej, parafii Bożego Ciała i konkatedry.

fot. Freeimages.com

Informację o śmierci Huberta Jerzego Kaczmarczyka podała na Facebooku parafia Bożego Ciała na Kamionku.

 

„Ze smutkiem zawiadamiamy:

w poniedziałek, 28 grudnia 2020 roku

w wieku 69 lat

do domu Ojca odszedł

ś. † p.

HUBERT JERZY KACZMARSKI

Od ponad 50 lat ministrant naszej parafii. Należał do grupy pierwszych w Polsce 54 świeckich lektorów uroczyście promowanych przez bpa Bronisława Dąbrowskiego w kościele św. Krzyża w Warszawie 15 maja 1969. Od 1971 roku świecki ceremoniarz.

Był dziennikarzem akredytowanym w Biurze Prasowy Stolicy Apostolskiej w Rzymie, a przez ostatnie lata wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest autorem kilku książek i blisko 200 artykułów popularnonaukowych i publicystycznych. Niezrównany znawca historii zarówno naszej parafii jak i całej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Polecamy śp. Huberta Opatrzności Bożej i opiece Matki Bożej Zwycięskiej,

prosimy o modlitwę w jego intencji!

Informacja o uroczystościach pogrzebowych podana będzie w późniejszym terminie” – czytamy we wpisie parafii.

(źródło: Facebook.com)

Leave A Response