Święta w sanitarnym reżimie

Posted on Gru 25 2020 - 1:07am by admin

Pasterki z ograniczeniami, spotkania online, obiady dla ubogich na wynos. Tegoroczne święta odbywają się w Archidiecezji Warszawsko-Praskiej w reżimie sanitarnym. O północy odprawione zostały pasterki, w tym te z udziałem biskupów. A o 11.00 w Archikatedrze kard. Nycz odprawi uroczystą Mszę Świętą.

Archikatedra św. Jana Chrzciciela w Warszawie, fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90493623

W tym roku święta Bożego Narodzenia są  obchodzone z uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych Wigilijne spotkanie kard. Kazimierza Nycza z duchowieństwem Archidiecezji Warszawskiej ze względu na pandemię Covid 19 miało formułę online. O północny  Kard. Kazimierz Nycz odprawił Pasterkę w sanktuarium św. Faustyny na Woli,

biskup pomocniczy Michał Janocha odprawi pasterkę w parafii św. Zygmunta w Słomczynie. Rozpocznie się ona tradycyjnie o północy.

Jak informowała Archidiecezja Warszawska, wcześniej w Wigiliię o 15.00 metropolita warszawski spotkał się z ubogimi i bezdomnymi, dla których Wspólnota Sant’Egidio wraz z wolontariuszami co roku przygotowuje bożonarodzeniowy obiad. “Święta z Ubogimi” odbyy się w formie, dostosowanej do sytuacji epidemicznej a w tym roku ciepły obiad był „na wynos”. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia kard. Nycz odprawi uroczystą Mszę świętą w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00.

(źródło: Archidiecezja Warszawska) 

 

 

 

Leave A Response