Po ostatnich roratach, przed pasterką

Posted on Gru 24 2020 - 12:27pm by admin

W Wigilię Bożego Narodzenia odbyły się ostatnie msze roratnie. Tradycyjnie o północy odbędą się bożonarodzeniowe Msze Święte, Pasterki. W Międzylesiu, na Witolinie oraz w Starej Miłosnej przewodniczyć im będą biskupi. 

Pasterce w kościele na WItolinie przewodniczyć będzie bp Marek Solarczyk fot. Marcin Białek/Wikipedia By Marcin Białek – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16770829

Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński oraz biskupi pomocniczy Marek Solarczyk i Jacek Grzybowski będą przewodniczyć w tym roku Pasterkom w warszawskich parafiach: w Międzylesiu, na Witolinie oraz w Starej Miłosnej, poinformowało biuro prasowe diecezji warszawsko-praskiej. 

W Wigilię o godzinie 6:30 w parafii św. Rity na Grochowie ostatnim tegorocznym Roratom  przewodniczył biskup Romuald Kamiński. Biskup Marek Solarczyk o tej samej godzinie odprawił Mszę św. roratnią w Katedrze Warszawsko-Praskiej. O godzinie 16.00 biskup Romuald Kamiński weźmie udział w spotkaniu wigilijnym z osobami ubogimi i samotnymi. Mszę Świętą Pasterską biskup Romuald Kamiński odprawi w parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Międzylesiu. Msza Święta Pasterska pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka odbędzie się w parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie. Biskup Jacek Grzybowski będzie przewodniczył Pasterce w parafii św. Hieronima w Starej Miłosnej.

(mat. pras. DW-P)

Leave A Response