Nowe drogi będą, koło Kozienic już są

Posted on Gru 21 2020 - 10:08am by admin

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na drogę 61 między Legionowem a Zegrzem. Z kolei w powiecie kozienickim w poniedziałek 21 grudnia oddane do użytku zostały dwa fragmenty dróg gminnych w Głowaczowie. Inwestycje wykonano przy udziale środków finansowych z Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. mat. pras. Mazowiedcki Urząd Wojewódzki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i rozbudowę drogi krajowej nr 61 na 4,5 km odcinku pomiędzy Legionowem a Zegrzem. Zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa 4,5 km istniejącej DK61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Wybudowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. Na skrzyżowaniach zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 631, w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, powstanie węzeł drogowy. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego – poinformował Warszawski Serwis Prasowy.

 

21 grudnia oddano do użytku dwa fragmenty dróg gminnych w Głowaczowie (pow. kozienicki). Inwestycje wykonano przy udziale środków finansowych z Funduszu Dróg Samorządowych. W uroczystym otwarciu, które odbyło się w poniedziałek, 21 grudnia br. uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Władze Głowaczowa sfinalizowały dwa zadania, na które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Na terenie gminy ukończono II etap budowy drogi gminnej Lipa – Mała Wieś. Kwota dofinansowania to 474 436,20 zł. W ramach tego zadania został zmodernizowany odcinek o długości ponad 922 m. – czytamy na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

(Warszawski Serwis Prasowy, Mazowiecki Urząd Wojewódzki)

Leave A Response