Makabra na Woli. Tramwaj ZABIŁ młodą kobietę

Posted on Gru 20 2020 - 10:26am by admin

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę wieczorem na Woli. Na wysokości ronda Daszyńskiego tramwaj linii 1 potrącił młodą kobietę. Niestety, życia 30-latki nie udało się uratować. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Dzień wcześniej do bardzo groźnej sytuacji doszło na dworcu Centralnym – mężczyzna wpadł między peron i pociąg. Na szczęście tym razem udało mu się pomóc. Jednak do groźnych zdarzeń w stołecznej komunikacji wciąż dochodzi zbyt często.

fot. ODH zdj. ilustr.

Dramat na Woli rozegrał się w sobotę, 19 grudnia, po godzinie 20.00. Około 30-letnia kobieta została potrącona przez tramwaj linii „1”. Skład się zatrzymał. Pierwszej pomocy próbował udzielać motorniczy, na miejsce przybyły służby ratunkowe – Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe. Niestety, kobieta zmarła. Jak informowali przedstawiciele policji, ofiara to osoba w wieku około 30 lat, jej tożsamość była nieustalona. Trwa badanie przyczyn wypadku. Według nieoficjalnych doniesień do potrącenia doszło poza przejściem dla pieszych. Jak informował TVN Warszawa, motorniczego przebadano na obecność alkoholu i środków odurzających. Wynik był negatywny, co oznacza, że kierujący tramwajem był trzeźwy.

Ostatnio często dochodzi do groźnych zdarzeń w komunikacji miejskiej. W piątkowy wieczór do przerażającej sytuacji doszło na dworcu Zachodnim. Mężczyzna wpadł pomiędzy stojący pociąg i peron. Na szczęście nie wpadł pod koła pociągu. Wyciągnięto go spod wagonu i udzielono pomocy. Mocno poturbowany pechowy pasażer trafił do szpitala.

(źródło: NTW, TVN Warszawa, RDC)  

Leave A Response