Lokale użytkowe tańsze na pierwszej linii metra

Posted on Gru 14 2020 - 6:17am by admin

Wynajem powierzchni użytkowej na stacjach pierwszej linii metra jest tańszy, niż wynajem na linii drugiej – wynika z danych Urzędu Statystycznego – poinformował wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński.  

fot. Lukas Plewnia from Berlin, Deutschland [CC BY-SA 2.0 zdj. ilust(https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)] zdj. ilustr.

 

Średni miesięczny koszt wynajmu lokalu użytkowego na stacjach pierwszej linii metra wynosi 187,09 zł za mkw., a na drugiej linii metra – 198,55 zł za mkw. – wyliczył wiceprezydent Robert Soszyński w odpowiedzi na interpelację radnej Olgi Semeniuk. „Wymiernym wskaźnikiem tego, czy punkt był konieczny w danym miejscu, jest proponowana przez oferenta, w konkursach lub przetargach, cena za mkw. Jeżeli jest on w stanie opłacić czynsz przez kilka lat, to właściwe jest założenie, że lokal jest potrzebny w danej lokalizacji i pasażerowie metra korzystają z niego” – stwierdził wiceprezydent. Jak dodał, obecnie pustych jest 21 lokali na I linii metra i 39 lokali na II linii metra, co stanowi 27,15 proc. wszystkich lokali handlowych.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response