Nowowybudowana ulica Gandhi. Zmiany w komunikacji

Posted on Gru 13 2020 - 12:06am by admin

Od soboty działa już nowowybudowany fragment ulicy Gandhi na Ursynowie – informuje Zarząd transportu Miejskiego na stronie wtp.waw.pl. Autobusy linii 179 jeżdżą nową trasą. Niektóre przystanki zmieniły swoje nazwy. Powstały też zupełnie nowe – podaje ZTM.

fot. ODH, zdj. ilustr.

Chodzi o odcinek ulicy I. Gandhi pomiędzy ulicami Płaskowickiej a rtm. Witolda Pileckiego. W sobotę, 12 grudnia został on otwarty przez wykonawcę Południowej Obwodnicy Warszawy. Teraz autobus linii 179 jeździ następującą trasą:

URSYNÓW PŁN. – … – W. K. Roentgena – F. Płaskowickiej – I. Gandhi – J. Rosoła – … – OS.KABATY.

Na tym nie koniec zmian. Jak podaje ZTM przystanki Instytut Hematologii nazywają się teraz Marco Polo. Został uruchomiony przystanek Marco Polo 04, który znajduje się w zatoce przy ul. I. Gandhi za skrzyżowaniem z rtm. W. Pileckiego w kierunku F. Płaskowickiej. Kolejny uruchamiany przystanek to Indiry Gandhi 03, na ul. I. Ghandii, za skrzyżowaniem z F. Płaskowickiej w kierunku. rtm. W. Pileckiego – podał ZTM. Powstały  też nowe przystanki: Instytut Hematologii 01 i 02. Pierwszy znajduje się na ul. I Gandhi, ok 300 metrów od skrzyżowania z F. Płaskowickiej w kierunku rtm. W. Pileckiego, a Instytut Hematologii 02 – na tej samej ulicy, w przeciwnym kierunku.

(źródło: ZTM/WTP, link dostępny TUTAJ)

 

 

Leave A Response