„Zjawiskowa i piękna” samiczka Jaka ma już imię

Posted on Gru 12 2020 - 12:06am by admin

Lori – takie imię będzie nosić najmłodsza jakówna w warszawskim zoo. Decyzja została podjęta przez internautów. „Liczbą 52 proc. głosów zdecydowaliście, że właśnie takie imię będzie nosiła mała samiczka jaka z Kopytnych warszawskiego zoo. Na drugim miejscu, z 31 proc. głosów uplasowała się Lotka, tuż za nią z 12 proc. głosów Lhasa, a jako ostatnia – z 5 proc. głosów- Lhamo” – ogłosili pracownicy zoo.

fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58316095

Głosowanie trwało do 7 grudnia. Do wyboru były cztery imiona: Lhasa – jak stolica Tybetu, Lori – „piękna”, „zjawiskowa”, Lotka – od podskoków na wybiegu i Lhamo – jak żeńskie imię kultury Tybetu. Głosowanie odbyło się na początku tygodnia. Ostatecznie wygrało imię Lori – piękna, zjawiskowa.  Samiczka jaka przyszła na świat kilka tygodni temu. Nie jest jedynym maluchem – w ostatnim roku w warszawskim ogrodzie zoologicznym trwa istne baby boom. Na świecie pojawiła się wspomniana samiczka jaka, ale nie tylko. Na świat przyszły gepardziątka, irbis, lemury katta, lemur wari rudy, jelenie wschodnie (siki wietnamskie), gepardy, oryksy szablorogie, ptaki: papuga kea, kardynały szkarłatne, kulony, a także żubr europejski, irbis, boa kubańskie, pławikoniki długonose i kangury rude”. Na świat przyszło kilkaset osesków, nie licząc bezkręgowców. Są to zwierzaki gatunków popularnych jak i mniej znanych, w tym zagrożonych wyginięciem.

(NTW, Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response