Wielki powrót starożytnej sztuki

Posted on Gru 12 2020 - 12:05am by admin

 Po dekadzie przerwy do sal Muzeum Narodowego w Warszawie wraca sztuka starożytna. Wyjątkowa ekspozycja pojawi się już w grudniu, zwiedzający będą ją mogli obejrzeć po nowym otwarciu obiektu, który dziś jest zamknięty z powodu pandemii koronawirusa SARS-COV-2. Warto już teraz przygotować się na wizytę w Muzeum.

fot. Wikipedia By Muzeum Narodowe w Warszawie – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11683368

 

 

Czas pandemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń dał się we znaki zarówno mieszkańcom, jak i placówkom kulturalnym i naukowym. Zamknięte dla zwiedzających jest także Muzeum Narodowe w Warszawie. Pracownicy instytucji jednak nie próżnują.  Na zakończenie 2020 roku Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało wyjątkową atrakcję. Po blisko dziesięciu latach przerwy sztuka starożytna powróci na stałe do sal wystawowych Muzeum. Formalnie inwestycja zostanie zakończona w grudniu. Zwiedzający będą jednak mogli obejrzeć nową ekspozycję dopiero po ponownym otwarciu Muzeum, które od 29 października pozostaje nieczynne z powodu pandemii. Nowa galeria jest efektem wspólnej pracy i zaangażowania wielu kuratorów, badaczy antyku, konserwatorów, pracowników i kolejnych dyrektorów Muzeum. Warto pamiętać, że zbiory sztuki starożytnej Muzeum należą do największych i najbogatszych w Polsce. I obiekt przy Alejach Jerozolimskich warto umieścić na czołówce miejsc wartych odwiedzenia w pierwszym czasie po zakończeniu pandemicznych obostrzeń.

(NTW/Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response