Utknął w uchylnym oknie, miauczał przeraźliwie. Groźna przygoda małego kotka

Posted on Gru 10 2020 - 7:26am by admin

Przeraźliwe miauczenie zaalarmowało mieszkańców budynku przy alei Wilanowskiej. Na czwartym piętrze budynku mieszkalnego utknął kilkumiesięczny kotek. Zwierzak był mocno przestraszony. Wpadnięcie w szczelinę między oknem i parapetem jest bardzo często przyczyną śmierci zwierzęcia. Warto montować odpowiednie zabezpieczenia.

fot. Freeimages.com

„Kot zawsze spada na cztery łapy” – takie przekonanie panuje wśród ludzi. Jest to częściowo prawda, częściowo mit. Zwierzę to faktycznie potrafi się obrócić spadając i odnieść niegroźne obrażenia przy upadkach z dużej wysokości. Ale  bywa też, że upadek jest na tyle nieszczęśliwy, że kończy się śmiercią bądź poważną kontuzją zwierzęcia. Dlatego sytuacja, w której zwierzak zostanie uwięziony na wysokości zawsze jest dla niego niebezpieczne. Inną sytuacją, niezwykle groźną jest utknięcie w uchylonym oknie – takka sytuacja grozi urazem kręgosłupa, a nawet śmiercią zwierzęcia. Do takiego właśnie zdarzenia doszło kilka dni temu na czwartym piętrze budynku przy alei Wilanowskiej. Kotek, który utknął w oknie zaczął przeraźliwie miauczeć. Głośny krzyk zwierzaka zaalarmował mieszkańców. Jedna z kobiet zadzwoniła po Straż Miejską.

„Na wysokości czwartego lub piątego piętra na parapecie utknął kotek. Jest tam już dłuższy czas. Głośno miauczy” – tak brzmiało wezwanie, które wpłynęło do Straży Miejskiej od mieszkanki. Na miejsce przyjechał eko patrol Straży Miejskiej.  Kot rzeczywiście utknął. Jego łapka uwięzła między ramą a skrzydłem uchylonego okna. Jak podaje Straż Miejska, kiedy strażacy z wykorzystaniem wysięgnika dotarli na górę, zastali przerażonego kota, który nie potrafił wydostać się z pułapki. Gdy kociak został uwolniony okazało się, że kontuzja jest poważna i niezbędna jest pomoc weterynarza. Strażnicy bezpiecznie przetransportowali rannego czworonoga do pobliskiej lecznicy, gdzie udzielono mu fachowej pomocy. Po swojego pupila właściciel będzie musiał pofatygować się osobiście – informuje Straż Miejska. Warto dodać, że aby uniknąć takich zdarzeń, jak upadek zwierzaka z wysokości, bądź jego uwięzienie w oknie, najlepiej zamontować ograniczniki uchylnego okna albo specjalne siatki dla kotów, dzięki którym okno może być otwarte na oścież, a zwierzak na pewno nie wypadnie.

(źródło: NTW, Straż Miejska)

Leave A Response