Jakie będzie jakie imię?

Posted on Gru 7 2020 - 9:16am by admin

Lotka, Lhasa, Lori, Lhamo – to cztery propozycje imienia dla samiczki jaka, która niedawno przyszła na świat w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Rozkoszna samiczka przyszła na świat kilka tygodni temu. Bryka, a czasem stara się naśladować mamę – piszą internauci na forach internetowych. Imię dla nowej lokatorki zoo wybiorą internauci na Facebooku.

fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58316095

Do końca dnia w poniedziałek, 7 grudnia można wybrać nowe imię dla samiczki jaka z warszawskiego ogrodu zoologicznego. Jak ma mieć na imię nasza mała jakówna z warszawskiego zoo? Opiekunowie wybrali cztery propozycje: Lhasa – jak stolica Tybetu, Lori – „piękna”, „zjawiskowa”, Lotka – od podskoków na wybiegu i Lhamo – jak żeńskie imię kultury Tybetu. Głosowanie trwa na profilu zoo na Facebooku do poniedziałku, do końca dnia. Samiczka jaka przyszła na świat kilka tygodni temu. Nie jest jedynym maluchem – w ostatnim roku w warszawskim ogrodzie zoologicznym trwa istne baby boom. Na świecie pojawiła się wspomniana samiczka jaka, ale nie tylko. Na świat przyszły gepardziątka, irbis, lemury katta, lemur wari rudy, jelenie wschodnie (siki wietnamskie), gepardy, oryksy szablorogie, ptaki: papuga kea, kardynały szkarłatne, kulony, a także żubr europejski, irbis, boa kubańskie, pławikoniki długonose i kangury rude”. Na świat przyszło kilkaset osesków, nie licząc bezkręgowców. Są to zwierzaki gatunków popularnych jak i mniej znanych, w tym zagrożonych wyginięciem.

(Warszawski Serwis Prasowy)

 

Leave A Response