Budowa nowych stacji metra, Południowej Obwodnicy Warszawy, wodociągu. Weekend na Ursynowie, Bemowie i Mokotowie

Posted on Gru 5 2020 - 12:08am by admin

Ze sporymi utrudnieniami trzeba się liczyć w najbliższy weekend na Ursynowie, Bemowie i Mokotowie. Na Bemowie mieć one będą związek z budową kolejnych stacji metra. Na Ursynowie – z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Na Mokotowie z pracami wodociągowymi na skrzyżowaniu ulicy Chełmskiej i Czerniakowskiej.

fot. ZTM

W związku z budową nowych stacji metra w piątek wieczorem, około 22.00 wyłączona z ruchu została północna jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Konarskiego do Powstańców Śląskich. Kierowcy jadący w obydwu kierunkach zostali skierowani na jezdnię południową, na której mają do dyspozycji po jednym pasie dla kierowców indywidualnych i po jednym dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów MTON i motocykli. Na skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich utrzymane będą wszystkie relacje.

Prace także na Ursynowie. Wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy zaplanował na weekend układanie ostatniej warstwy asfaltu na jezdniach ul. Płaskowickiej. Prace zostały podzielone na dwa etapy. 7 grudnia (poniedziałek) ok. godz. 5 wykonawca obwodnicy planuje uruchomić obydwie jezdnie ul. Płaskowickiej na odcinku pomiędzy ul. Gandhi a Stryjeńskich. Otwarte zostanie także skrzyżowanie ulic Płaskowickiej i Gandhi (z tej ostatniej na razie będzie można tylko skręcić w prawo, w kierunku Puławskiej). Szczegóły dotyczące utrudnień: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/zmiany-w-ruchu-na-bemowie-i-ursynowie

Od 5 grudnia (sobota) ok. godz. 5 do 6 grudnia (niedziela) do ok. 23.30 na ul. Chełmskiej przy skrzyżowaniu z Czerniakowską będą pracowali wodociągowcy. W tym czasie nie będzie możliwości skrętu z ul. Czerniakowskiej w ul. Chełmską. Ruch na ul. Chełmskiej, pomiędzy ul. Czerską a Czerniakowską, będzie się odbywał tylko w kierunku ul. Czerniakowskiej. Objazd w przeciwnym kierunku będzie możliwy ulicami Gagarina lub van Beethovena. Autobusy linii 141 w kierunku krańca P+R Al. Krakowska pojadą ulicami: Czerniakowska – van Beethovena – Bobrowiecka. Autobusy linii nocnych N31 i N81 będą kursowały ul. Belwederską.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response