COVID-19. Zmarła 37-letnia pielęgniarka ze Szpitala Grochowskiego

Posted on Gru 4 2020 - 12:09am by admin

 Epidemia zbiera swoje śmiertelne żniwo, zabija także ludzi młodych. W Warszawie zmarła 37-letnia pielęgniarka. Pracowała w Szpitalu Grochowskim przy ulicy Grenadierów. Pracownicy służby zdrowia są na pierwszej linii w walce z koronawirusem. Obok większego ryzyka zakażenia problemem jest także przepracowanie i stres.

fot. Alina Zienowicz/Wikipedia By Alina Zienowicz Ala z – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2642336

 

O śmierci 37—letniej pielęgniarki poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych: „Koronawirus. ZMARŁA KOLEJNA PIELĘGNIARKA.  Nasza koleżanka śp. BOGUSŁAWA JANIEC-WOŁOWSKA pracowała w Szpitalu Grochowskim sp. z o.o. w Warszawie. Zmarła 2 grudnia 2020 roku w wieku 37 lat po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje. Zarząd Krajowy OZZPiP” – taka informacja pojawiła się na twitterowym koncie OZZPiP. To już 17. pielęgniarka, która zmarła po zakażeniu koronawirusem. Osoby pracujące w służbie zdrowia są szczególnie zarażone zakażeniem. Wprawdzie według statystyk więcej ciężkich przypadków choroby dotyczy osób w podeszłym wieku, jednak choroby współistniejące, a także takie czynniki jak przemęczenie i stres mogą mieć wpływ na ciężki przebieg COVID-19 także u osób młodych. Pracownicy ochrony zdrowia są często przeciążeni i przemęczeni, są na pierwszej linii walki z chorobą, jest ich też zdecydowanie za mało, często jest  tak, że jedna pielęgniarka „pracuje za dwie” – informowali po tragedii przedstawiciele OZZPiP.

(źródło: Twitter.com)

Leave A Response