Znajdź toaletę. Nowa aplikacja dla mieszkańców

Posted on Gru 1 2020 - 7:30am by admin

Nagła potrzeba podczas spaceru? Miasto Warszawa uruchomiła nową funkcjonalność w aplikacji Warszawa 19115. Będzie można znaleźć listę ogólnodostępnych toalet miejskich publicznych, jak i prywatnych. W aplikacji będzie można uzyskać też informacje o dostępnych przewijakach oraz dostosowaniu obiektów dla osób niepełnosprawnych.

toi toi zdj. ilustr. Fot. Mohylek/Wikipedia By Mohylek z polskiej Wikipedii – Na Commons przeniesiono z pl.wikipedia., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7243893

 

Toi toi, szalety miejskie, WC w urzędach dzielnicowych, państwowych, miejskich, ale także toalety w pubach i knajpach. Płatne, bezpłatne, bądź płatne w zależności od sytuacji (na przykład w restauracjach klienci nie płacą, osoby z ulicy muszą uiścić opłatę). W Warszawie znajduje się ponad 360 ogólnodostępnych toalet. Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, od teraz będzie można sprawdzić dostępność takich obiektów za pomocą miejskiej aplikacji. W aplikacji Warszawa 19115 na smartfony dodano nową funkcjonalność – w menu usługi można znaleźć listę ogólnodostępnych toalet. W całej Warszawie jest ich ponad 360. Na mapie znajdują się zarówno toalety publiczne stacjonarne i przenośne, jak i toalety w obiektach użyteczności publicznej i obiektach prywatnych udostępnione dla wszystkich mieszkańców. Po kliknięciu w punkt na mapie wyświetla się dokładny adres toalety, godziny otwarcia, informacje o odpłatności (jeśli występuje), dostępnych przewijakach czy dostosowaniu obiektu dla osób niepełnosprawnych.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response