Zadaszanie parkingów rowerowych

Posted on Gru 1 2020 - 8:35am by admin

Zakończył się zasadniczy etap realizacji zadaszenia 90 parkingów rowerowych pod warszawskimi placówkami edukacyjnymi – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Projekt realizowany jest w ramadh Budżetu Obywatelskiego. 

fot. ZDM,

,,Każda wiata rowerowa mieści pod dachem co najmniej 10 stojaków, czyli 20 rowerów. 90 takich konstrukcji stanęło już pod wybranymi przedszkolami, szkołami podstawowymi i liceami na terenie całej Warszawy. Taki zadaszony parking znacznie poprawia komfort korzystania z roweru. Nawet w deszczu czy śniegu można zaparkować lub przygotować się do drogi powrotnej spokojnie i w suchym miejscu. Dach sprawia też, że pozostawione na cały dzień rowery nie niszczą się przy niesprzyjającej pogodzie. Pod wiatą nie zamokną też żadne rzeczy pozostawione w rowerze” – opisują drogowcy.

W głosowaniu mieszkańców pomysł zdobył aż 18 561 głosów, czyli wybrało go ponad 20% wszystkich osób głosujących. Jednocześnie jest to największy realizowany do tej pory projekt w całej historii budżetu obywatelskiego w Warszawie. Na etapie weryfikacji, na podstawie doświadczeń z realizacji podobnych mniejszych zamówień, został wstępnie wyceniony na ok. 3,6 mln złotych. Wykonawcy zaproponowali jednak znacznie korzystniejsze ceny. Ostatecznie zadaszenia wyprodukowała i postawiła firma A2HM Trade za ok. 2,4 mln złotych. Zaoszczędzona kwota została w większości wykorzystana na realizację innych inwestycji rowerowych. Dokupiliśmy też kilka dodatkowych wiat dla szkół i zostaną one ustawione w grudniu. W planach jest też zadaszenie parkingów rowerowych przy stacjach metra na Ursynowie, podaje ZDM. 

(źródło: ZDM, Warszawski Serwis Prasowy) 

Leave A Response