Remonty na Pradze, Ursusie, Mokotowie i Białołęce. Weekend z utrudnieniami

Posted on Lis 28 2020 - 12:10am by admin

Prace na praskiej pętli przy bazylice, wodociągowe w Ursusie, zmiany na metrze Młociny i na Mokotowie. A już w najbliższy poniedziałek ruszy remont na Białołęce.  Najbliższe dni będą bardzo pracowite dla drogowców. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami. Inaczej jeździć będzie komunikacja miejska.  

fot. ZDM

Od czwartku, 26 listopada, w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu remontu wiaduktu w ciągu ul. Ostrobramskiej w węźle Przyczółek Grochowski działa znów przystanek Przyczółek Grochowski 01. Zlikwidowany został  natomiast przystanek tymczasowy Przyczółek Grochowski 51. W kolejnych dniach jest sporo zmian.

Mokotów – remont na Domaniewskiej już od piątku

W związku z remontem nawierzchni ulicy Domaniewskiej na odcinku od ulicy Rodziny Hiszpańskich do ulicy Pęcherskiej od 27 do 29 listopada autobusy linii N36 i N86 pojadą trasą: – Konstruktorska – Wołoska – al. Wilanowska – Modzelewskiego – …

 

Praga – sobotnie prace przy bazylice

Na 28 listopada (sobota) zaplanowane zostały prace na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Tramwajarze będą pracowali przez cały dzień. Wymienią rozjazdy prowadzące na pętlę. W tym czasie składy linii 7 i 13 będą jeździły trasami: 7: P+R AL. Krakowska – … – Kawęczyńska – Wojnicka, 13: Cm. Wolski – … – Kijowska – Dw. Wschodni (Kijowska).

 

Metro Młociny w sobotę bez peronu

W związku z konserwacją zadaszenia na pętli autobusowej Metro Młociny 28 listopada od godz. 8 do 15 wyłączony z eksploatacji zostaje peron nr 5. Autobusy linii 203 i 511 będą zatrzymywały się na przystanku Metro Młociny 20 zlokalizownym na peronie nr 4.                                                                             

 

Ursus – nieprzejezdna ul. Posad 7 Panien

28 i 29 listopada (sobota i niedziela) kontynuowane będą prace wodociągowe na ul. Posag 7 Panien w Ursusie. Ulica nie będzie przejezdna pomiędzy torami kolejowymi a ul. Szamoty. Objazd będzie poprowadzony ulicami Gierdziejewskiego – Balicka – Władysława Jagiełły – Traktorzystów – Szamoty. Autobusy linii 177 będą kursowały ulicami: Keniga i Orląt Lwowskich, a linii 228 – ulicami Posag 7 Panien i Szamoty.

W poniedziałek ruszy remont na Białołęce

 30 listopada (poniedziałek) rozpocznie się remont ul. Kobiałka na odcinku między ul. Mochtyńską a Białołęcką. Drogowcy wymienią krawężniki od strony jezdni, a także konstrukcję ulicy. Położona zostanie również nowa nawierzchnia. Wyznaczone zostały objazdy ulicami: Mochtyńska – Ostródzka – Hemara – Białołęcka. Tymi ulicami będą kursowały autobusy linii 326 i N14. Prace mają zakończyć się 11 grudnia.

(Warszawski Serwis Prasowy)

 

 

 

Leave A Response