ZDM zazielenia Francuską. Radna chce rezbetonowania Woli

Posted on Lis 26 2020 - 7:06am by admin

Zarząd Dróg Miejskich informuje o obsadzeniu roślinami ulicy Francuskiej na Saskiej Kępie. Z kolei radna dzielnicy Wola Aneta Skubida zwraca się do władz dzielnicy Wola z prośbą o realizację pilotażowego programu rozbetonowywania chodników i innych terenów na Woli i zamiany ich na przestrzenie zielone z trawą, kwiatami, bylinami, żywopłotami, drzewami.

Na ul. Francuskiej coraz więcej przewidzianych do zazielenienia miejsc jest już obsadzona roślinami. „To m.in. narożniki skrzyżowań z ulicami Berezyńską czy Lipską, a także te przy wjeździe na posesję obok budynku Francuska 33. Pod nasadzenia codziennie przygotowujemy kolejne lokalizacje. Dlatego pozostało już coraz mniej pracy brukarskiej, a nieco więcej tej, która wiąże się z ozdabianiem drogi zielenią. Łącznie pojawi się blisko 9 tys. krzewów irgi, róży i lilaku. W sumie rozbrukowanych zostanie w sumie ponad tysiąc metrów kwadratowych nawierzchni. Utworzymy również trzy ogrody deszczowe” – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Z prośbą o realizację pilotażowego programu rozbetonowywania chodników i innych terenów na Woli i zamiany ich na przestrzenie zielone z trawą, kwiatami, bylinami, żywopłotami, drzewami zwróciła się do zarządu Woli radna tej dzielnicy Aneta Skubida. „Proszę, by program rozpoczął się od rozszczelnienia przy skrzyżowaniu al. Solidarności i al. Jana Pawła II – miejsca, dla którego propozycja takiej interwencji była już oddolnie zgłaszana przez mieszkańców już kilka razy w ramach budzetu obywatelskiego, ale ze względu na przewidywaną długotrwałość procesu (ponad rok) projekty zostały odrzucone na etapie weryfikacji. Warto pamiętać, że historycznie okolice ww. pasów drogowych były zadrzewione, a wg dostępnych map żadna infrastruktura podziemna nie przeszkadza interwencji tego typu. Ponadto jest to jedno z najbardziej uczęszczanych skrzyżowań – skrzyżowań, które powinny pełnić również funkcję reprezentacyjną, wskazującą na wizję dalszego rozwoju miasta” – napisała radna w interpelacji.

(Warszawski Serwis Prasowy)

 

 

 

Leave A Response