Bronisław Komorowski przewieziony do szpitala przy ul. Wolskiej

Posted on Lis 21 2020 - 8:10am by admin

Były prezydent Bronisław Komorowski został przewieziony ze szpitala w Sejnach do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ulicy Wolskiej w Warszawie. Były prezydent choruje na COVID-19. 

O sprawie poinformował „Fakt”. Bronisła Komorowski przebywał z rodziną w Budzie Ruskiej na Mazurach, gdzie teoretycznie miał chronić się przed zakażeniem koronawirusem. Choroba jednak dopadła byłego prezydenta. Gdy polityk poczuł się gorzej, trafił do szpitala w Sejnach. Teraz sostał przewieziony do szpitala zakaźnego w Warszawie, przy ulicy Wolskiej. Stan polityka jest stabilny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podał „Fakt”. 

Bronisław Komorowski, fot. By Platforma Obywatelska RP from Polska – Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP, Warszawa (6.02.2015), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40442844

Bronisław Komorowski był działaczem opozycji w okresie PRL, w latach 1990-ych politykiem Unii Demokratycznej, Unii Wolności,  Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W okresie rządów Akcji Wyborczej Solidarności był wiceministrem a następnie ministrem obrony narodowej. W 2001 roku przystąpił do Platformy Obywatelskiej. W latach 2007 – 2010 był marszałkiem Sejmu. Po tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku jako marszałek Sejmu przejął obowiązki głowy państwa. Po wygranych wyborach prezydenckich od sierpnia 2010 roku do sierpnia 2015 roku był prezydentem RP. Przegrał wybory z Andrzejem Dudą. 

(źródło: Fakt, NTW) 

Leave A Response