To ona zastąpi Rabieja. Nowa wiceprezydent Warszawy

Posted on Lis 18 2020 - 1:48pm by admin

Aldona Machnowska-Góra nową wiceprezydent Warszawy. Na stanowisku zastąpi Pawła Rabieja, wyrzuconego za to, że w trakcie pandemii wyjechał na urlop, nie konsultując tego z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Sprawami służby zdrowia, podlegającymi wcześniej Rabiejowi zajmować się będzie jednak nie nowa wiceprezydent, a dotychczasowa zastępczyni Trzaskowskiego, Renata Kaznowska.

fot. Adrian Grycuk/WIkipedia Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

O zmianach we władzach stolicy prNowa ezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował podczas środowej konferencji prasowej. Aldona Machnowska-Góra, dotychczasowa dyrektor ds. kultury została nowym wiceprezydentem stolicy. Będzie nadzorować kulturę, politykę społeczną i kwestie mieszkaniowe. Wiceprezydent Renat Kaznowska przejmie nadzór nad służbą zdrowia, którą zajmował się odwołany na początku listopada Paweł Rabiej. Z kolei wiceprezydent Robert Soszyński przejmie nadzór nad reprywatyzacją. Do zarządu miasta powołano też Karolinę Zdrodowską, nową dyrektor ds. dialogu społecznego i przedsiębiorczości. Rafał Trzaskowski podkreślił też, że Justyna Glussmann nadal będzie odpowiadać za sprawy ochrony środowiska. Wcześniej media informowały o możliwym odwołaniu Glussmann. Politycznie na uwagę zasługuje mocne osłabienie Nowoczesnej w ramach Koalicji Obywatelskiej. Paweł Rabiej, były już wiceprezydent był politykiem Nowoczesnej. Jego następczyni nie jest związana z tą partią. Aldona Machnowska-Góra do ratusza trafiła w 2018 roku, wcześniej była dyrektorem Teatru Studio. (az)

Leave A Response