Oszustwo „na kucharza”. Nowa strategia przestępców

Posted on Lis 13 2020 - 8:37am by admin

Niecodzienne oszustwo w Warszawie. Wchodził do restauracji w charakterystycznym fartuchu szefa kuchni. Mówił, że pracuje w pobliskiej restauracji i potrzebuje pieniędzy, za chwilę odda. Potem nie oddawał. Sprawcy, dwaj 40-letni mężczyźni zostali już zatrzymani.

fot. Policja

Jak podała Komenda Stołeczna Policji, za sprawą oszustw stało dwóch mężczyzn w wieku około 40 lat. Jeden lub drugi ubrany w biały kitel charakterystyczny dla szefa kuchni wchodził do restauracji, mówiąc, że jest kucharzem w sąsiedniej restauracji. Twierdził, że przyjechała właśnie dostawa, a właściciel nie zostawił pieniędzy na towar. Podkreślał, że sprawa jest pilna i pytał, czy po zawodowej solidarności, pracownicy mogą mu pożyczyć 200, 300 lub 500 zł na dostawę do czasu przyjazdu szefa. Dług zobowiązał się zwrócić w ciągu maksymalnie godziny – podaje policja.

Po otrzymaniu pieniędzy mężczyzna nie stawiał się w umówionym czasie, żeby zwrócić pieniądze. Jak relacjonuje policja, wtedy dopiero osoba, która mu je przekazała, odwiedzała sąsiednią restaurację i okazywało się, że nikt taki u nich nie pracuje, a historia była wymyślana po to, żeby wyłudzić gotówkę – informują policjanci. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 8 lat więzienia. Policja prosi o zgłaszanie się osób, które zostały oszukane w ten sam sposób. Apeluje też o rozsądek.

(źródło: Policja)  

Leave A Response