Wystawa w rocznicę rzezi Pragi

Posted on Lis 5 2020 - 7:58am by admin

Obrona Pragi była ostatnią wielką bitwą Powstania Kościuszkowskiego i I Rzeczypospolitej. Zakończyła się krwawą rzezią mieszkańców. 4 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę tragicznych wydarzeń.

fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38798043

” 4 listopada, obchodziliśmy 226. rocznicę Rzezi Pragi. Dzień ten zapisał się w kalendarzu Pragi i Warszawy jako jeden z najkrwawszych w dziejach. Co roku oddajemy hołd tym, którzy podjęli heroiczną walkę i bronili Pragi oraz Warszawy. To ważna lekcja historii, z której każdy z nas powinien wyciągnąć wnioski i pamiętać, że wszyscy jesteśmy różni, a jedność narodu jest wartością niepodważalną, którą należy pielęgnować. W tym roku, u zbiegu ulic Św. Cyryla i Metodego oraz ulicy Targowej, stanęła tymczasowa wystawa plenerowa, która przypomni o heroicznej walce stoczonej ponad dwieście lat temu w obronie naszej tożsamości. Zachęcamy do obejrzenia wystawy” – informuje Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response