Wyjątkowe pisklęta w warszawskim ZOO

Posted on Paź 31 2020 - 12:10am by admin

„Jesień w pełni, a u nas pojawiły się zupełnie wyjątkowe pisklęta pawi kongijskich (Afropavo congensis)” – cieszą się pracownicy warszawskiego zoo.

fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58316095

„Hodowla tego gatunku jest bardzo trudna, maluchy wymagają specjalnych warunków: wysokiej wilgotności i temperatury, a przede wszystkim żywych owadów do tego aby zdrowo i ładnie rosły. Dodajmy jeszcze, że w tej chwili większość młodych pawi kongijskich na Starym Kontynencie pochodzi z warszawskiego zoo” – dodają.

W tym tygodniu dyrekcja ogrodu przypomniała też, że jak co roku, w listopadzie warszawskie zoo będzie czynne krócej – do godz. 16. Z przyczyn technicznych już teraz o godz. 16 zamykany jest budynek Ptaszarni. Pozostałe pawilony do soboty czynne będą do godz. 17. „Przypominamy, że kasy zawsze zamykane są godzinę wcześniej niż zoo. Zapraszamy na jesienne spacery. W naszym ogrodzie jest teraz naprawdę bardzo pięknie” – zapewniają pracownicy zoo.

(Warszawski Serwis Prasowy) 

Leave A Response