Inauguracja filharmonii z pandemicznym poślizgiem

Posted on Paź 28 2020 - 12:08pm by admin

 Inauguracja sezonu artystycznego sezonu 2020/2021, zaplanowana na 2 i 3 października, musiała zostać przeniesiona ze względów pandemicznych na 29 i 30 października.

Filharmonia Narodowa fot. Fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90497321

Mimo,że do tej pory odbyło się w Filharmonii już kilka koncertów, oficjalne rozpoczęcie sezonu nastąpi właśnie w najbliższy czwartek i piątek. „Zapraszamy jednak wszystkich na bezpieczną i komfortową formę uczestniczenia w tym wydarzeniu – na transmisję internetową koncertu 30 października o godz. 18 na naszym kanale na YouTube oraz na naszej stronie internetowej” – informuje filharmonia. Maestro Andrzej Boreyko poprowadzi Chór i Orkiestrę Filharmonii Narodowej, a w programie Beethoven, Brahms, Schubert (VIII Symfonia h-moll Niedokończona), a także III Koncert na fortepian orkiestrę smyczkową i kotły z 1970 roku – dzieło Miłosza Magina, zapomnianego polskiego pianisty i kompozytora, utwór o intensywnej, postromantycznej ekspresji. Solistą koncertu będzie francuski pianista Lucas Debargue.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response