Jarosław Kaczyński w kwarantannie

Posted on Paź 20 2020 - 12:05am by admin

Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przebywa w kwarantannie. Swoje obowiązki wykonuje zdalnie – potwierdziła Kancelaria Premiera. Lider partii rządzącej miał kontakt z zarażoną osobą. Jest kolejnym politykiem obozu rządzącego wysłanym na kwarantannę. W poniedziałek potwierdzono, że na kwarantannę trafił też Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

fot.Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu By Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki – Konferencja naukowa „Konstytucja Solidarności”, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75023413

Informację o kwarantannie prezesa PiS potwierdził między innymi zastępca rzecznika prasowego partii, poseł Radosław Fogiel: „Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, Prezes PiS Jarosław Kaczyński – zgodnie z zaleceniami GiS udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych. Pan Prezes czuje się dobrze, swoje obowiązki, w miarę dostępnych możliwości, będzie realizował z domu” – napisał polityk na Twitterze. Jak podała Wirtualna Polska, prezes spotkał się z przewodniczącym sejmowej Komisji Obrony Narodowej, posłem PiS Michałem Jachem. Jarosław Kaczyński nie jest jedynym członkiem rządu w kwarantannie. Zarażony COVID-em był Przemysław Czarnek, co opóźniło jego nominację na stanowisko ministra edukacji narodowej. W kwarantannie byli premier Mateusz  Morawiecki, wicepremier minister kultury i sportu Piotr Gliński. W poniedziałek potwierdzono, że na kwarantannie przebywa minister  obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Polityk wg doniesień czuje się dobrze, ma nie mieć objawów wirusa. W weekend zakażenie koronawirusem potwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister transportu Jerzy Polaczek. Stan polityka jest poważny. W niedzielę zmarł były senator PiS Stanisław Kogut. Koronawirus dopadł też polityków innych  formacji. Zachorowali politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego-Koalicji Polskiej – Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu oraz senator Jan Filip Libicki, poseł Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Śmiszek z Wiosny. Koronawirusa ma też Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. (ŁCz)

Leave A Response