W sobotę o 13.00. Rusza ruch Trzaskowskiego

Posted on Paź 17 2020 - 1:07am by admin

Miał powstać 7  września, ale start został przełożony na 17 października z powodu awarii Czajki. I znów ma się odbyć w trudnych okolicznościach – w czasie największych zakażeń koronawirusem. Tym razem nie zostanie przesunięty – „nigdy nie jest dobry moment” – napisał Rafał Trzaskowski. Ruch nie będzie się nazywać Nowa Solidarność, jak zapowiadano. Inauguracja będzie odbywać się wyłącznie online. W sobotę o godzinie 13.00 rusza nowa formacja prezydenta stolicy.

fot. By European People’s Party – EPP Malta Congress 2017 ; 29 March, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90848844

Rafał Trzaskowski uzyskał w wyborach prezydenckich ponad 10 milionów głosów. W drugiej turze nieznacznie przegrał z Andrzejem Dudą, jednak bardzo dobry wynik sprawił, że prezydent stolicy zaczął być wymieniany jako naturalny lider całej opozycji. Zapowiedział też tworzenie własnego ruchu społecznego. Robocza nazwa brzmiała „Nowa Solidarność”. Start był kilkakrotnie przekładany. Ostatecznie zainauguruje właśnie w sobotę, 17 października. Organizacja – jak poinformowała Wirtualna Polska nie będzie jednak nazywał się Nowa Solidarność. Inauguracja nastąpi w sobotę o godzinie 13.00. Z przyczyn pandemicznych odbędzie się wyłącznie online. „Kiedy w lipcu ogłaszałem start ruchu, a potem, w związku z awarią systemu przesyłowego do Czajki, przesuwałem jego start na październik, w najczarniejszych snach nie przypuszczałem, że przyjedzie mi inaugurować jego start w tak niesprzyjających okolicznościach. Żyjemy jednak w czasach, w których nigdy nie będzie dobrego momentu. Poza tym coraz częściej myślę sobie, że im sytuacja w Polsce jest trudniejsza, tym bardziej potrzebny jest nasz ruch” – napisał Rafał Trzaskowski na Facebooku. Organizacja prezydenta stolicy nie ma być partią polityczną, ale inicjatywą dla ludzi, którzy nie chcą angażować się w działalność partyjną. (ŁCz)

Leave A Response