Koniec kadencji Michniewicza. Zastąpić ma go Jacek Magiera

Posted on Paź 13 2020 - 12:01am by admin

Jeden prowadził Legię Warszawa w sezonie 2016/17. W Lidze Mistrzów Legioniści zajęli 3 miejsce w grupie (po sensacyjnym remisie z Realem Madryt i wygranej ze Sportingiem Lizbona) i zagrali w 1/16 Ligi Europy, tam odpadli z późniejszym finalistą, Ajaxem Amsterdam. Z klubem zdobył mistrzostwo Polski. Drugi trenerem Legii został kilka tygodni temu, i początkowo pracę łączył z funkcją selekcjonera kadry młodzieżowej. Teraz to już pewne – Czesław Michniewicz przestanie być selekcjonerem młodzieżówki. Szkoleniowcem Biało-Czerwonych zostanie były trener Legii, Jacek Magiera.

fot. Roger Gorączniak By Roger Gorączniak – https://picasaweb.google.com/RogerGor1/PrezentacjaLecha02#5495305451751011698, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13571547

Innej decyzji niż rezygnacha Michniewicza z funkcji selekcjonera kadry być nie mogło. Selekcjoner miał pewne sukcesy – awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, niezły występ na samym turnieju. Jednak łączenie prowadzenia takiego klubu jak Legia z reprezentacją nie może na dłuższą metę się udać. Po meczu z Bułgarią Michniewicz przestanie być selekcjonerem. Zająć się będzie mógł wyłącznie pracą w Legii. Zaś nowym selekcjonerem młodzieżówki ma – wg medialnych doniesień – zostać Jacek Magiera. Prowadził on Legię w sezonie 2016/2017. Przejął klub po tym, gdy drużyna w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów przegrała aż 0:6 u siebie z Borussią Dortmund. Magiera zaszczepił zespołowi ducha walki. Drużyna Legii grać zaczęła naprawdę dobrze. Udało jej się zremisować z Realem Madryt 3:3 na Łazienkowskiej, zagrać niezwykły mecz w Dortmundzie (8:4 dla Borussii), wygrać ze Sportingiem Lizbona u siebie. W 1//16 po dramatycznym dwumeczu Legioniści odpadli tam z Ajaxem Amsterdam, późniejszym finalistą. Zdobył jeszcze mistrzostwo Polski. W roku 2017 Magiera został jednak zwolniony, a dziś przejmie młodzieżówkę od Michniewicza, przed którym w Legii też trudne zadanie – podźwignięcie zespołu po fatalnym początku sezonu  i odpadnięciu z Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Leave A Response