Gratka dla fanów filharmonii

Posted on Paź 10 2020 - 11:36am by admin

10 października (sobota) o godz. 19.30 w Filharmonii Narodowej rozpoczął się 24. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Imprez potrwa do 22 października.

fot. Pixabay

,,Podczas dziesięciu koncertów zaplanowanych w dniach 10-22 października wystąpią znakomite polskie zespoły i polscy artyści, wykonując dzieła patrona festiwalu oraz jego romantycznych następców: Schuberta, Schumanna, Chopina, Liszta, Mendelssohna i Brahmsa. W programie koncertów ważne miejsce zajmą także utwory Krzysztofa Pendereckiego, których przypomnienie będzie rodzajem hołdu dla zmarłego w tym roku mistrza” – opisują organizatorzy.
W Filharmonii Narodowej zorganizowany też został Festiwal Mistrzowskich Recitali.
,,Niemal równolegle z decyzją o konieczności przełożenia na rok przyszły Konkursu Chopinowskiego zrodził się pomysł zorganizowania serii koncertów w zarezerwowanych dotąd dla niego ramach czasowych. Choć pandemia wymusiła rezygnację z pewnych wydarzeń, daje jednak – na chwilę obecną – możliwość obcowania z żywą muzyką – wspólnego (nawet jeśli w ograniczonym zakresie) słuchania w salach koncertowych i realizacji transmisji, stanowiących alternatywę dla tych, którzy obawiają się lub z różnych przyczyn po prostu nie mogą przyjść na koncert” – opisują organizatorzy.
(Warszawski Serwis Prasowy)

Leave A Response