Już pewne. Selekcjoner reprezentacji trenerem Legii

Posted on Wrz 22 2020 - 12:33am by admin

Już potwierdzone. Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji młodzieżowej do lat 21 został trenerem Legii Warszawa. Zadaniem nowego trenera będzie awans drużyny do fazy grupowej Ligi Europy. I oczywiście poprawa gry w lidze i docelowo mistrzostwo Polski. Nominacja budzi pewne kontrowersje – Michniewicz jednocześnie z klubem prowadzić będzie drużynę narodową.

fot. Roger Gorączniak By Roger Gorączniak – https://picasaweb.google.com/RogerGor1/PrezentacjaLecha02#5495305451751011698, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13571547

Czesław Michniewicz ma 50 lat. Jako piłkarz grał na pozycji bramkarza, między innymi w takich klubach jak Bałtyk Gdynia, Polonia Gdańsk, Amica Wronki. W barwach tej ostatniej występował w Ekstraklasie i europejskich pucharach (przeciwko Atletico Madryt). Karierę piłkarską zakończył w 2000 roku. Był trenerem zespołów m. in. Lecha Poznań (zdobył Puchar Polski), Zagłębia Lubin (mistrzostwo Polski), czy Jagiellonii Białystok. W roku 2017 został selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21. Z drużyną wywalczył awans do Mistrzostw Europy, gdzie Biało-Czerwoni w grupie ograli Belgów i Włochów, ulegli jednak Hiszpanom i nie awansowali do fazy finałowej, co uniemożliwiło awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokyo. W tegorocznych  eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy Polacy pokonali między innymi faworyzowaną Rosję, są na dobrej drodze do awansu na mistrzowski turniej. Teraz został szkoleniowcem Legii, zastąpił Aleksandara Vukovicia, który wywalczył w ubiegłym sezonie mistrzostwo Polski, teraz jednak drużyna obniżyła loty, odpadła z Ligi Mistrzów, a w Ekstraklasie zanotowała dwie wygrane i dwie porażki. Czarę goryczy przechyliła porażka z Górnikiem Zabrze w sobotę (1:3). Powołanie Czesława Michniewicza budzi pewne  kontrowersje, trener jednocześnie będzie bowiem prowadził młodzieżową reprezentację Polski. (az)

Leave A Response