Były w strasznych warunkach. Uratowano pół setki perskich kotów!

Posted on Wrz 19 2020 - 12:03am by admin

Policja wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii zlikwidowała nielegalną hodowlę kotów perskich w Piasecznie. Zwierzaki były w strasznych warunkach. Uratowanych zostało 50 kotów – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Jeden z uratowanych kotków fot. Policja

Jak podaje policja, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, od kilku dni prowadzili działania operacyjne związane z nielegalną hodowlą kotów na terenie Piaseczna. Do działań zaangażowani zostali również dzielnicowi oraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Niezbędne było siłowe wejście na posesję. Profesjonalne wsparcie zostało udzielone przez fundację Animal Rescue Polska i Powiatowego Lekarza Weterynarii. Na terenie posesji wolontariusze fundacji zajęli się odłowieniem blisko 50 kotów perskich, które były w bardzo złym stanie zdrowia i przebywały w warunkach urągających wszelkim zasadom hodowli – podaje policja.

 

Policjanci na miejscu zabezpieczyli między innymi liczne środki farmaceutyczne i dokumentację. Natomiast funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali 55-letniego właściciela tej hodowli. Mężczyzna był ] poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Zwierzęta w czwartek, 17 września po południu trafiły na badania do schronisk spełniających wymogi weterynaryjne. Pomoc w tej sprawie udzielili również włodarze miasta i gminy Piaseczno, kierownictwo Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego, oraz strażacy z PSP i OSP Piaseczno – informuje Komenda Stołeczna Policji.

(źródło: Policja.pl)

Leave A Response