Sprawa Ciełuszeckiego. Kolejny skandal!

Posted on Wrz 16 2020 - 10:39am by admin

Komputer i serwer z dokumentami mogącymi świadczyć o niewinności przedsiębiorcy Mirosława Ciełuszeckiego, oskarżonego i skazanego w skandalicznym procesie, zaginął gdzieś w prokuraturze lub sądzie. Teraz prokuratura powiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na gubieniu kluczowych dowodów umarza śledztwo. Tłumacząc, że sprzęt owszem zaginął, ale wynika to z… nieprawidłowości wymiaru sprawiedliwości. Dramat przedsiębiorcy trwa od osiemnastu lat. 

fot. Freeimages.com

Zagubienie kluczowych dowodów to jeden z kuriozalnych epizodów w sprawie Mirosława Ciełuszeckiego. Niejedyny. Przypomnijmy, że w procesie przedsiębiorcy występował fałszywy biegły, który w rzeczywistości był pozbawiony uprawnień biegłego. Innemu biegłemu przelew bankowy ELIXIR kojarzył się z płynem. Jeszcze inna biegła przyznała z rozbrajającą szczerością, że gdyby wydawała opinię na potrzeby rynku, to byłaby to opinia bardziej korzystna dla oskarżonego. Ale na potrzeby procesu karnego jest niekorzystna. Przez blisko dwie dekady Mirosław Ciełuszecki odsiedział 8 miesięcy w areszcie, był skazywany, potem proces był cofany do niższej instancji. Ostatecznie prawomocnie został skazany na więzienie. Z uwagi na zły stan zdrowia chwilowo wykonanie wyroku jest zawieszone. Sąd jednak nakazał przedsiębiorcy płacić za kuriozalne opinie biegłych. Do Prezydenta RP wpłynął wniosek o ułaskawienie przedsiębiorcy. Jednak mimo, że mijają kolejne miesiące wciąż nie został rozpatrzony. Wkrótce więcej informacji w tej bulwersującej sprawie. (hp).

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

  1. admin 4 października 2020 at 00:55 - Reply

    Tragedia Mirosława Ciełuszeckiego to jeden z największych skandali w polskim wymiarze (NIE)Sprawiedliwości. Odpowiadają za nią i sądy, i prokuratura, i była, i obecna władza. Prezydent wciąż zwleka z ułaskawieniem. W Nowym Telegrafie Warszawskim wracamy do tej historii. Powstaje książka na temat tej skandalicznej sprawy

Leave A Response