Byli reprezentanci i dzieci z domów dziecka

Posted on Wrz 11 2020 - 1:33am by admin

Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos – przed laty świetni zawodnicy, zagrają w meczu pokazowym Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci. Będzie to atrakcja podczas organizowanych w najbliższą sobotę piłkarskich Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka.

fot. Freeimages.com

12 września (sobota) na murawie stadionu OSiR Bemowo odbędą się XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Blisko 300 piłkarzy i piłkarek z 30 polskich domów dziecka będzie walczyć na stadionie OSiR Bemowo o puchar Mistrza Polski. Młodzi zawodnicy będą wspierani przez byłych zawodników reprezentacji Polski. Podczas wydarzenia rozegrany zostanie tradycyjny mecz pokazowy – Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci, w którym udział wezmą m.in. Dariusz Dziekanowski oraz Tomasz Kłos.

To byli wybitni reprezentanci Polski. Dariusz Dziekanowski(ur. 1962 r.) grał jako napastnik i pomocnik. Występował m. in. w Polonii Warszawa, Gwardii Warszawa, Widzewie Łódź, Legii Warszawa, Celtiku Glasgow, Bristolu, ponownie Legii, FC Koeln, ponownie Polonii. W reprezentacji grał w latach 1981 – 1990, zagrał na MŚ w Meksyku w 1986 roku.

Tomasz Kłos grał w Borucie Zgierz, ŁKS Łódź, AJ Auxerr, FC Kaiserslautern, FC Koeln, Wiśle Kraków, ŁKS Łódź. W reprezentacji w latach 1998 – 2006, uczestnik MŚ w Korei i Japonii w 2002 roku.

(Warszawski Serwis Prasowy)

 

Leave A Response