Przejaw antychrześcijańskiej nienawiści

Posted on Sie 5 2020 - 10:52am by admin

Jestem niezwykle poruszony tym, co stało się na Krakowskim Przedmieściu. Sprofanowanie figury Chrystusa przed Kościołem św. Krzyża jest niewątpliwie aktem okropnego barbarzyństwa. Przejawem antychrześcijańskiej nienawiści.

Tadeusz Isakowicz-Zaleski ksiądz katolicki i duszpasterz katolików obrządku ormiańskiego, w latach 80. legendarny kapłan Solidarności, Prezes Fundacji św. Brata Albertafot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

Dość wspomnieć, że pomnik jest symbolem i chrześcijańskim i narodowym. Wszyscy chyba kojarzą zniszczony pomnik z powstańczych kronik, w płonącej Warszawie. I to zostało zrobione przed rocznicą Powstania Warszawskiego. A więc uderza to w nasze tradycje narodowe, patriotyczne. Ale przede wszystkim to atak na miejsce kultu religijnego, figurę stojącą na schodach prowadzących do kościoła św. Krzyża. Myślę o jednej rzeczy – co by się stało, gdyby podobny atak przypuszczono na warszawski meczet, albo na synagogę? Jestem przekonany, że byłyby protesty. Zarówno związków wyznaniowych, jak i być może ambasad. Tu jednak środowiska skrajnej ideologicznej lewicy nie mają odwagi atakować tych miejsc kultu. I dobrze – bo robić tego nie wolno. Tylko może wreszcie warto zawalczyć o szacunek dla chrześcijańskich świętości.  (spisał hp)

 

 

 

Leave A Response