W weekend prace na pl. Narutowicza. Tramwaje pojadą inaczej

Posted on Lip 11 2020 - 1:00pm by admin

Od soboty 11 lipca tramwajarze pracują na placu Gabriela Narutowicza. Roboty zostały podzielone na trzy etapy, podczas których zamykany będzie ruch tramwajów na ulicy Grójeckiej i Filtrowej – informuje Zarząd Transportu Miejskiego na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Pierwszy etap zakończy się w niedzielę.

fot. ODH

Jak podaje ZTM, pierwszy etap realizowany jest w weekend 11-12 lipca. W tym czasie tramwaje nie kursują ulicą Grójecką od pl. A. Zawiszy do pl. G. Narutowicza. Na pl. A. Zawiszy składy linii 1 zmieniają numer na 9 i kontynuują jazdę po trasie tej linii, a w przeciwnym kierunku „dziewiątka” zmienia się w „jedynkę”. Tramwaje linii 7 dojeżdżają do pl. S. Starynkiewicza, natomiast kursowanie 14 i 25 jest zawieszone – podaje ZTM. I przypomina, że uruchomiona została linia zastępcza 75, na trasie:

75: ANNOPOL– Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – Trasa W-Z – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – L. Krzywickiego – Filtrowa – pl. G. Narutowicza – Grójecka – BANACHA.

Trasa linii 191 została skrócona i końćzy się na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Trasa autobusów linii Z-9 została z kolei wydłużona:

Z-9: P+R AL. KRAKOWSKA – … – Grójecka – pl. G. Narutowicza – Grójecka – pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – PL. STARYNKIEWICZA.

Jak podaje ZTM drugi etap prac rozpocznie się w najbliższym tygodniu, będzie realizowany w dniach 13-17 lipca. Trzeci etap zaplanowano na kolejny weekend, 18-19 lipca.

(źródło: wtp.waw.pl )

Leave A Response