ZTM żąda wyjaśnień od Arrivy

Posted on Lip 9 2020 - 9:34am by admin

Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadza kontrole w zajezdniach operatorów i wystąpił do firmy Arriva o wyjaśnienia w sprawie wypadku, do którego doszło we wtorek na ul. Klaudyny – poinfomował ZTM. 

fot. ZTM

„Zarząd Transportu Miejskiego wezwał firmę Arriva w trybie pilnym o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wypadku z dnia dzisiejszego. Rozważamy zerwanie zawartej z firmą Arriva umowy o świadczenie usług przewozowych” – czytamy w komunikacie prasowym Zarządu Transportu Miejskiego. 

Jak podkreśla ZTM, „cały czas trwają kontrole w zajezdniach przewoźników, które ZTM rozpoczął po wypadku na moście Grota-Roweckiego. Nasi pracownicy sprawdzają dochowywanie procedur dotyczących sprawdzania stanu technicznego pojazdów i kontroli pracowników. Z uzyskanych od przedstawicieli  firmy ARRIVA informacji wynika, iż kierowca, który spowodował wypadek na ulicy Klaudyny, przed wyjazdem w trasę i później, na miejscu zdarzenia, został sprawdzony pod kątem trzeźwości – w obu przypadkach testy dały wynik negatywny” – informuje ZTM. „Zwracamy się do Stołecznej Policji z prośbą o wsparcie w przeprowadzaniu wyrywkowych kontroli pracowników przewoźników, którzy w ramach zawartych umów kierują taborem komunikacji miejskiej” – czytamy w komunikacie. 

(źródło: inf. pras. ZTM) 

Leave A Response