Miliony na mazowieckie zabytki

Posted on Lip 9 2020 - 9:55am by admin

90 zabytków  otrzyma wsparcie województwa mazowieckiego. Radni sejmiku przyjęli w środę uchwałę o przekazaniu na ten cel blisko 7 milionów złotych.

fot. Pixabay zdj. ilustr.

,,Nabór wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie czy roboty budowlane przy mazowieckich zabytkach wpisanych do rejestru zabytków cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  W tym roku złożono 165 wniosków na łączną kwotę ponad 22 mln zł. Wśród ubiegających się o dotacje największą grupę stanowiły parafie oraz samorządy. Ostatecznie komisja konkursowa po ocenie formalnej i merytorycznej zdecydowała o przyznaniu dotacji 90 zabytkom” – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Wśród zabytków, które w tym roku otrzymają dofinansowanie z budżetu Mazowsza znalazły się m.in. Kościół Farny z XVII w. pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce (pow. ostrołęcki), kościół parafialny pw. św. Jacka w Rzewniu (pow. makowski), kościół pw. św. Jana Nepomucena w Przysusze (pow. przysuski), Klasztor Karmelitów Bosych (Warszawa) czy pałac w Gawłowie (pow. sochaczewski) – informuje Urząd Marszałkowski. 

(inf. pras.) 

Leave A Response