Tragedia w gminie Czosnów. Utonął 64-latek

Posted on Cze 29 2020 - 12:31pm by admin

W niedzielę, 28 czerwca  na jeziorze w Cząstkowie Polskim w gminie Czosnków, w powiecie nowodworskim, doszło do tragedii. Utonął 64- letni  mieszkaniec Warszawy. Zginął, choć akcja ratunkowa została podjęta bardzo szybko. Na ratunek nie było szans. Stołeczna policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kąpieli w wodzie.

fot. Policja.pl

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji,  było ciepłe przedpołudnie. Około godziny 10.00 64- latek wszedł do jeziora i w pewnym momencie zaczął się topić. Będący pod drugiej stronie niestrzeżonego jeziora młody obywatel Ukrainy, widząc całe zajście natychmiast pospieszył na ratunek. Wydobył z wody nieprzytomnego mężczyznę i przystąpił do reanimacji. Ta, mimo wszelkich starań nie przyniosła zamierzonego efektu i będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 64- latka – relacjonują policjanci. Jak podaje KSP, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Czosnowie ustalił, iż mężczyzna pochodził z Cząstkowa Polskiego, ale w ostatnim czasie zamieszkiwał teren Warszawy. Na miejscu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim,  pracowali czosnowscy policjanci, grupa dochodzeniowo- śledcza i technik kryminalistyki. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Policja apeluje o rozsądek i trzymanie się zasad bezpieczeństwa podczas odpoczynku nad wodą. Będzie on bezpieczny wtedy, gdy zastosujemy się do poniższych zasad:

 

 – kąpać się wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych,

 

– nie wchodzić do wody w miejscach zabronionych,

 

 – dzieci powinny przebywać nad wodą tylko pod opieką dorosłych,

 

 – nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu,

 

–  po dłuższym leżeniu na słońcu wchodźmy do wody stopniowo- unikniemy szoku termicznego,

 

 – skoki do wody oddajemy tylko na basenach- dno naturalnego zbiornika może być niebezpieczne,

 

 – przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników,

 

 – na rzekach uważajmy na niebezpieczny nurt wody.

 

 Alkohol + kąpiel, może doprowadzić do tragedii. Nigdy nie wchodźmy do wody po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu

 – przypomina policja.

(źródło: Policja.pl)  

Leave A Response