Gazem i nożem w policjantów. Finał bójki dwóch pań na Pradze

Posted on Maj 12 2020 - 10:59am by admin

Dwie panie pobiły się na Targowej. Przybyli na miejsce policjanci zostali zaatakowani przez grupę agresywnych osób. Działo się na Pradze, ale sprawcami byli mieszkańcy Woli i Milanówka.   

fot. policja zdj. ilustr.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Targowej. Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komisariatu Policji Warszawa Targówek otrzymali zgłoszenie o bójce dwóch kobiet. Mundurowi pojechali na miejsce. Za pustostanem stała grupa osób, która na widok policjantów zaczęła używać wulgaryzmów w ich kierunku i stała się agresywna. Jeden z mężczyzn kazał policjantom zostawić ich w spokoju, a kiedy funkcjonariusze chcieli go wylegitymować zaczął przed nimi uciekać. Mundurowi od razu zareagowali i obezwładnili mężczyznę, jednak nie dawał on za wygraną, szarpał ich i odpychał. Po chwili do patrolu podbiegł drugi mężczyzna, który użył gazu wobec policjantki oraz kobieta, która zaczęła kopać i uderzać funkcjonariuszy po całym ciele. Ponadto pierwszy z napastników wyciągnął w trakcie szarpaniny nóż i groził nim funkcjonariuszom – relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.  Na miejsce przyjechały kolejne załogi Policji, które pomogły zatrzymać mężczyzn i kobietę. Mieszkańcy Woli i Milanówka zostali przewiezieni na komendę przy ul. Jagiellońskiej. Na miejscu wszyscy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że 34-latek i 39-latek mieli ponad promil alkoholu, natomiast partnerka jednego z nich miała ponad 3 promile.

 

W trakcie czynności okazało się, że podczas interwencji jeden z zatrzymanych zniszczył prywatny telefon funkcjonariuszki. Napastnicy noc spędzili w policyjnym areszcie. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ celem wykonania czynności procesowych oraz podjęcia decyzji o środkach zapobiegawczych. Sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące wobec kobiety zastosował dozór policyjny. Sprawcom grozi do dziesięciu lat więzienia.

(źródło: policja.pl)

Leave A Response