Włochy odcięte od świata, Polska sprawdza granice, w Warszawie ograniczenia! KORONAWIRUS

Posted on Mar 10 2020 - 7:01am by admin

Koronawirus wyhamowuje w Chinach, za to zbiera żniwo w Europie. We Włoszech na śmiertelną chorobę zapadły tysiące ludzi, setki poniosły śmierć. Od wtorku, 10 marca kraj jest odcięty. W Polsce wprowadzono specjalne środki ostrożności na granicach. W Warszawie odwołano część imprez i spotkań. Zawiesił wykłady i imprezy Warszawski Uniwersytet Medyczny, a zajęcia polsko-niemiecka szkoła w Wilanowie.

fot. Freeimages.com

Jedna z zarażonych w Warszawie osób to pracownik Frontexu. Biuro agencji zostało zamknięte. Odwołane zostały też wykłady, wizyty zagraniczne i imprezy  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem. Decyzją rektora odwołano wszelkie imprezy, wstrzymane jest przyjmowanie gości zagranicznych oraz przyjmowanie nowych osób do domów studenckich. Wykłady dla studentów dostępne będą w wersji elektronicznej. Ograniczono też udział studentów w badaniach klinicznych.

Na tym nie koniec.   W Warszawie odwołana została Cavaliada oraz giełda zawodów. Szkoły na razie nie są zamykane, choć władze miasta sugerują odwołanie wycieczek szkolnych. Wyjątkiem jest Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta na Wilanowie, przy ulicy Urszuli Ledóchowskiej 3. Placówka  została zamknięta do odwołania – powodem jest koronaiwirus. Matka jednego z uczniów mogła mieć kontakt z osobą zakażoną.

W poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zasugerował odwołanie imprez masowych.

Specjalne środki ostrożności są wdrażane w całym kraju. Sprawdzane mają być nie tylko lotniska, ale też pociągi i samochody wjeżdżające do Polski. Decyzję o tym podjął rząd.

Z kolei we Włoszech, które spośród europejskich państw ucierpiały najbardziej, cały kraj został przekształcony w strefę zamkniętą. Zamknięte są kluby, restauracje, ograniczony handel. Do minimum ograniczone jest podróżowanie, odwołano msze święte i nawet pogrzeby.

Nowy koronawirus wywołuje potencjalnie śmiertelną chorobę COVID-19. Choroba atakuje między innymi płuca.

(maks)

Leave A Response